Kilka słów o mnie

Sztuka od zawsze była integralną częścią mojego życia.

Nazywam się Barbara Brych. Urodziłam się w lutym. Za oknem spokojnie i miarowo padał wtedy śnieg. Może dlatego pierwsze płatki śniegu o niezliczonych kształtach, każdej zimy wzbudzają we mnie niegasnący zachwyt. :-)

Wybór drogi artystycznej, zawdzięczam wielu wspaniałym ludziom którzy pojawili się w moim życiu. Na dobre zaszczepili we mnie potrzebę kreowania piękna. Uczyłam się w klasie o profilu muzyczno-tanecznym. Częste występy oswoiły mnie ze sceną i dużym audytorium. W tamtym czasie namiętnie pisałam też wiersze, które często nagradzano w konkursach literackich. Kilka lat później ukończyłam studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie na kierunku Malarstwo, a także Wizaż i Stylizację w Nicei.

Praca w międzynarodowym środowisku, znacznie poszerzyła moje twórcze horyzonty. Przez wiele lat aktywności w branży modowej zajmowałam się wizażem i stylizacją. Prowadziłam szkolenia dla korporacji z zakresu wizerunku w biznesie. Równocześnie odpowiadałam za wizerunek showroomów z ekskluzywną biżuterią, projektując także biżuterię dla jednej z jubilerskich firm. Z ustawicznej potrzeby obcowania ze sztuką, swoją wiedzę zdobywałam też w Domu Aukcyjnym, Galerii Sztuki Współczesnej, a także firmach oferujących ekskluzywne dodatki wnętrzarskie.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe znacząco odzwierciedla się w sztuce jaką tworzę. Moje obrazy powstają z nieustannej potrzeby poszukiwania piękna. W pracach ukazuję to co mnie zachwyca, wzrusza i inspiruje.

W duszy każdego człowieka jest osobliwe miejsce czułe na poruszenie. Jakaś struna, która drży kiedy człowiek spotyka się z pięknem. Głęboko wierzę, że realizowanie własnych pasji wpływa twórczo na otoczenie. Bliskie są mi słowa Salvadora Dali "Malarz to nie ten kto jest natchniony, ale ten który jest w stanie natchnąć innych".

Jednym z moich marzeń jest to, aby sztuka którą tworzę stanowiła dla innych inspirację w poszukiwaniu piękna. Aby moje obrazy, przypominały patrzącym na nie o ogromie dobra jakie mają w sobie.

Oto ja